Innowacyjne sposoby na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

przez Joanna Leńczuk

UMIEJĘTNOŚCI

Rozpoczęcie pracy to doskonały sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz udoskonalanie warsztatu – żadne studia nie uczą pracowników tego, co codzienne profesjonalne wyzwania. Jest jednak wiele dobrych powodów, żeby rozejrzeć się dookoła za alternatywnymi źródłami wiedzy.

 

Coraz więcej osób dostaje prace związane z technologiami, kreatywnością, innowacyjnością. Stare metody trzymania stołka po wsze czasy nie dają wielkich nadziei w tych dziedzinach – jedyną szansą na to, żeby nie wypaść z obiegu i nie popaść w frustrację spowodowaną rosnącym poczuciem niezrozumienia branży, jest regularne rozglądanie się po sieci za interesującymi artykułami na temat swojej dziedziny. Poniżej polecamy darmowe rozwiązania.

Nowości, technologie, innowacje

Shareable – magazyn poświęcony sharing economy, nowemu zjawisku, które stopniowo podbija rynki.

  

Edgeryders – międzynarodowa platforma, na której alternatywni liderzy pracują nad rewolucyjnymi projektami.

  

Github – to już bardziej dla geeków, biblia open-sourcowej technologii i świeżo upieczonego kodu.

            

Techcrunch – jeden z najbardziej uznanych magazynów traktujących o technologiach i start-upach.

  

Kickstarter – portal crowdfoundingowy, gdzie poczytamy o ciekawych projektach, które walczą o dofinansowanie.

  

Takich miejsc w sieci, gdzie technologia i nowe pomysły są centrum zainteresowania, jest więcej – i jak już ktoś zacznie szukać, to wpadnie w temat na dobre.

Kursy online, warsztaty

Aby proces podnoszenia kwalifikacji zawodowych był nie tylko innowacyjny, ale przede wszystkim skuteczny, nie można zapomnieć o kursach online oraz dostępnych tam warsztatach. Do tych najbardziej popularnych, należy zaliczyć MOOC’s (Massive Open Online Courses), czyli kursy online, które są zwykle darmowe, zakończone egzaminem i niedrogim dyplomem, jeśli ktoś go potrzebuje.

 

Mooc, Saylor, Futurelearn  – Można tu znaleźć setki kursów przygotowanych i prowadzonych przez prestiżowe uczelnie na całym świecie. Tego typu szkolenia dają fantastyczną szansę na otwieranie nowych horyzontów: księgowe mogą nauczyć się podstaw programowania, zarządzający projektami dowiedzieć się o Humanistyce Ekologii, a inżynierowie poczytać co nieco o socjologii. W ten sposób specjaliści integrują do swojej pracy nowe obszary wiedzy – taka wielo-dyscyplinowość daje szerszy obraz i kontekst własnej pracy, a dzięki temu możemy stać się lepszymi pracownikami, specjalistami, innowatorami.

Zmiana pracy

Zmiana pracy jest częstą przyczyną, dla której ludzie decydują się na podnoszenie kwalifikacji zawodowych.  Jest ona ponadto doskonałym sposobem na naukę i poprawianie kompetencji – może warto spróbować czegoś zupełnie nowego? Albo zupełnie gdzie indziej? Strony takie jak Neuvoo są jednym ze sposobów na szybkie i skuteczne szukanie pracy – jest to agregator, który udostępnia większość ofert dostępnych w sieci. Nowa praca, w szczególności za granicą, to jeden z najlepszych sposobów na personalny wzrost i udoskonalanie umiejętności, które coraz bardziej liczą się w nowym biznesie.

podnoszenie kwalifikacji_STAPLER

Udanego rozwoju!

Joanna Leńczuk

Joanna jako edytor Stapler.pl pracuje nad tym, aby każda porcja wiedzy dla Ciebie była merytoryczna i praktyczna. To osoba o wielu pasjach; począwszy od content marketing przez muzykę, aż po trenowanie Krav Magi. Czytając nasze teksty masz pewność, że wkładamy w to całe swoje serce, abyś mógł dzięki naszej wiedzy rozwijać swoje kompetencje i osiągnąć sukces zawodowy.