Wzór – Jak napisać e-mail z podziękowaniem po rozmowie rekrutacyjnej?

przez Przemek Orlikowski

SZUKANIE PRACY

Największy stres już za Tobą – już po rozmowie rekrutacyjnej, odhaczone! Brawo!

Poszło Ci dobrze, ale pamiętaj o tym, że tak samo dobrze mogło pójść innym kandydatom, dlatego warto przypomnieć o swojej osobie. Jaka jest więc nasza rada? Napisz jak najszybciej e-maila z podziękowaniem po rozmowie rekrutacyjnej. Nasz wzór ułatwi Ci życie.

Temat: Podziękowanie

Treść:

Dzień dobry,

Dziękuję bardzo za nasze dzisiejsze spotkanie. To była prawdziwa przyjemność dowiedzieć i nauczyć się więcej o stanowisku i zespole. Jestem niezwykle pozytywnie nastawiony do możliwości dołączenia do [nazwa firmy] i pomocy w [ przyciągnięciu nowych klientów / rozwoju produktu o wysokiej jakości / bądź inne rzeczy, na której ta firma jest skoncentrowana] wraz z waszym zespołem.

Wyczekuję na wieści o następnych etapach w procesie rekrutacyjnym. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

[Twoje imię i nazwisko]

Dobre rady:

  • Jeżeli czujesz, że osoba przeprowadzająca rekrutację ma bardzo tradycyjne podejście, albo jest pomiędzy Wami naprawdę spora różnica wieku, to użyj jeszcze bardziej formalnych wyrażeń, tj: Szanowna Pani/ Szanowny Panie i Z poważaniem
  • Jeżeli naprawdę chcesz, żeby rekruterowi spadły buty z wrażenia, to przed fragmentem kończącym Twój e-mail dodaj akapit o Twoich pomysłach i wartościach, które możesz wnieść do pracy w zespole.

 

Tłumaczenie: The Daily Muse „How to write an interview thank you note an email template”

Przemek Orlikowski

Jestem marzycielem i pasjonatem życia. Pracuję dla City Tour Polska jako manager ds. e-commerce. Dodatkowo rozwijam swój startup – stapler.pl. Fascynuje mnie fizyka kwantowa i psychologia sukcesu. Mam 24 lata i zdążyłem zrozumieć życie na tyle, by każdy dzień sprawiał mi ogromną radość. Doceniam też krytykę. Uważam, że pokora to jedna z najpiękniejszych cnót.